Kopec Raná

Na chvíli se stavte a poseďte :-)
Pravidla fóra
Toto fórum má název "Kavárníčka" a rád bych aby komunikace odpovídala této atmosféře. Kávu si tady ale musíte uvařit vlastní :-).
Pokud se váš příspěvek nehodí do některého již založeného téma, založte nové, s názvem ze kterého je zřejmé o co jde.

Zatím je to nastaveno tak, že přispívat a využívat pokročilejších funkcí mohou jen registrovaní uživatelé. Podle počtu příspěvků jsou udělovány hodnosti a rozšiřována práva. Tato nastavení se budou ještě dolaďovat podle poznatků z provozu

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Tom » čtv 27. zář 2012 12:01:24

Já bohužel vidím problém i v magnetářích. Ty nevzhledné, neřízené potvory padající v blízkosti našich letadel nemám moc rád. Snad bude foukat příznivý vítr...
Tom

Příspěvekod jezevec » pát 28. zář 2012 9:05:16

Tom píše:O prodlouženém víkendu 28. až 30. září pořádá Aeroklub Raná tak jako ostatně každý rok svahové soustředění. Píšu to sem proto, abyste se nedivili, že se při příznívém větru budeme na kopci motat o něco více než obvykle a to hlavně proto, že jak doufáme, přiletí taky naši kamarádi ze spřátelených aeroklubů. ;)

Jen to oživuji aby to "nezapadlo".
A jen poznámka, svahovat na Rané budou i piloti větroňů kteří se zatím s tímto druhem provozu nesetkali a netuší na rozdíl od "domácích borců" co se od nás dá čekat a jaké máme možnosti manévrování.
jezevec
Administrátor

Příspěvekod jezevec » ned 30. zář 2012 7:12:14

Příspěvky mimo téma smazány.
jezevec
Administrátor

Příspěvekod Tom » pon 01. říj 2012 8:39:02

Bylo to prima! :-)
http://goo.gl/Y1BYJ
Tom

Příspěvekod jezevec » pon 01. říj 2012 10:44:03

Tom píše:Bylo to prima! :-)
http://goo.gl/Y1BYJ" onclick="window.open(this.href);return false;

Tome, pěkné. Ale trohu závidím. Ne to, že jste si pohodově zalítali a užili si to i společensky ale to že si někdo najde čas a napíše o tom a poskytne fotky. Takhle to mezi námi moc nefunguje. Kameru na tykvi má každý jouda ale o nic se nepodělí. Těm několika málo výjimkám čest. Například z "Ranského doskoku" nic. Něco se asi objevilo na FB a tam v tom maglajzu mezi příspěvky typu "včera jsem se parádně vožral" to hledat nebudu.
Ale když jim něco nelíbí, to startují hned a můžou se p..... když jim to mod smaže.
Tak jsem si postěžoval a už se těším, až mi nějaký chytrolín napíše něco o sebelítosti.
;)
jezevec
Administrátor

Příspěvekod Tom » úte 16. dub 2013 10:04:50

Protože z mně nepochopitelných důvodů není ve Skleníku tento dokument vyvěšený (http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/a4-ra-voc.pdf), dovoluju si alespoň tady upozornit ty, kteří se snažili (snaží) sledovat dění ve vzduchu na frekvenci 122,600, že už tady uslyší jen letiště poměrně vzdálená.
Od 7. března 2013 má naše veřejné vnitrostátní letiště Raná (LKRA), v jehož informační zóně se kopec nalézá, frekvenci novou, kde by naopak mělo být slyšet jen naši komunikaci.
Nová frekvence je:
126,850
Tom

Příspěvekod jsdrakula » stř 17. dub 2013 23:31:34

Tom píše:Protože z mně nepochopitelných důvodů není ve Skleníku tento dokument vyvěšený (http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/a4-ra-voc.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;), dovoluju si alespoň tady upozornit ty, kteří se snažili (snaží) sledovat dění ve vzduchu na frekvenci 122,600, že už tady uslyší jen letiště poměrně vzdálená.
Od 7. března 2013 má naše veřejné vnitrostátní letiště Raná (LKRA), v jehož informační zóně se kopec nalézá, frekvenci novou, kde by naopak mělo být slyšet jen naši komunikaci.
Nová frekvence je:
126,850

Tak to já to zas vím naprosto přesně...protože jsi ten dokument do skleníku nedonesl :shock:
jsdrakula

Příspěvekod jezevec » čtv 18. dub 2013 0:03:49

Jirko, necpi mi sem ten svůj web, už jsem tě o to žádal jednou. Buď tak laskav.
jezevec
Administrátor

Příspěvekod Tom » čtv 18. dub 2013 8:45:57

jsdrakula píše:Tak to já to zas vím naprosto přesně...protože jsi ten dokument do skleníku nedonesl :shock:

Možná, že by ty materiály měli rozvážet přímo z ŘLP nebo ÚCL, ne?
Docela by mě k tomuto zajímal komentář někoho z LAA... :(
Naposledy upravil Tom dne čtv 18. dub 2013 10:15:09, celkově upraveno 1
Tom

Příspěvekod jsdrakula » čtv 18. dub 2013 9:17:15

jezevec píše:Jirko, necpi mi sem ten svůj web, už jsem tě o to žádal jednou. Buď tak laskav.

Taky jsem tě žádal ať se zdržíš jízlivých komentářů na naše akce a marně a navíc jsi mluvil o komerčních webech což si troufám stále tvrdit že skleník není. Navíc na ranskyhore je taky odkaz na tvoje webkamery a nevadí mi to. Ptal jsi se kde jsou fotky tak jsem ti slušně odpověděl nic jsem necpal.
Děkuji.
jsdrakula

Příspěvekod Anton » čtv 18. dub 2013 11:47:39

Tom píše:
jsdrakula píše:Tak to já to zas vím naprosto přesně...protože jsi ten dokument do skleníku nedonesl :shock:

Možná, že by ty materiály měli rozvážet přímo z ŘLP nebo ÚCL, ne?
Docela by mě k tomuto zajímal komentář někoho z LAA... :(

Proč z LAA? Každý snad létá sám za sebe a jistě ví, že Raná leží v AFIS zóně letiště Raná. Že provoz na kopci je defacto tolerován... Ale asi to chceš změnit, že? :idea:
Jinak Skelník je jen hospoda, proč by tam měl být vyvěšen ten dokumnet? I když informací není nikdy dost, jen znám dost lidí, kteří do Skleníku moc nemusí :D
Anton
Náhodný host

Příspěvekod jsdrakula » čtv 18. dub 2013 14:13:23

Chtěl jsem se zeptat kam s těma rohožema na které jste tolik pospíchali ??? dost mi překáží ??:(
Brigáda nějak utichla a co teď ???
jsdrakula

Příspěvekod jsdrakula » čtv 18. dub 2013 14:17:50

Ukazování větru nějak zlobí .....vydržte prosím porucha není na našem vysílači....
jsdrakula

Příspěvekod Tom » čtv 18. dub 2013 15:37:53

Anton píše:Proč z LAA? Každý snad létá sám za sebe a jistě ví, že Raná leží v AFIS zóně letiště Raná. Že provoz na kopci je defacto tolerován... Ale asi to chceš změnit, že? :idea:
Jinak Skelník je jen hospoda, proč by tam měl být vyvěšen ten dokumnet? I když informací není nikdy dost, jen znám dost lidí, kteří do Skleníku moc nemusí :D

Jseš myslím trochu mimo :(
a) pan hospodský tebou zmiňované "jen" hospody je správce areálu Raná a platí:
Místní úprava provozu je konkrétně řešena v Provozním řádu areálu Raná, který je schválen hlavním inspektorem paraglidingu LAA ČR. Zákon, vyhláška a související předpisy jsou k nahlédnutí u správce areálu Raná, v objektu „Skleník“. Správce areálu Raná je pověřen hlavním inspektorem paraglidingu LAA ČR a je oprávněn kontrolovat dodržování provozního řádu. Správce areálu Raná: 603 421 829.
b) buď klidný, nic měnit nechci, současný stav je myslím zcela vyhovující, na kopec jsme se zatím vždy vešli a jsem si jistý, že vzduchoplavci se vždy domluví.
c) napsal jsem "z mně nepochopitelných důvodů". Nic víc, nic míň. Nepřipadá mi to rozumné (když už se tu někdo "zdravým" rozumem rád ohání). Proč si myslím, že by ve Skleníku měl viset?
- Skleník je jakýmsi centrem PG, sám se do této role taky pasuje
- myslím si, že dokument patří minimálně do výše zmíněné kategorie "související předpisy"
- často se tady mluví o zdravém rozumu. Co nejvíce informací, jak píšeš i ty, určitě není na škodu.
- i tady myslím zaznělo, že by bylo fajn, aby to ve Skleníku bylo (nějak to zmizelo), když jsme si tady s někým v klidu vyříkali, že se nevědomky motal na okruhu drah 29/11.
Pro jistotu zopakuju. Ne, opravdu nevolám po dodržování předpisu o koordinaci provozu (jakkoli nějaká malá informace např. při organizovaných PG akcích by určitě taky nevadila). Ano, myslím si, že v PG centru by měla viset mapa s letištěm, drahami, okruhy a frekvencí
. ;)
Tom

Příspěvekod jezevec » čtv 18. dub 2013 16:53:38

Tome, to si děláš kozy? To se tu už vyjasňovalo, svahilsky snad nepíšu. Skleník není žádná základna a žádný správce kopce tu není. Drákula se rád tituluje jako "správce areálu", oním "areálem" ale oficiálně myslí pouze samotný Skleník a parkoviště. A co si vyvěsí nebo nevyvěsí ve své provozovně je jeho věc. Na druhou stranu, pokud se k němu užitečné informace dostanou, tak je zveřejňuje. Předpokládám, že nejpozději o víkendu novou mapou ATZ LKRA nahradí tu z loňska která je na tabuli venku.
jezevec
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na KAVÁRNIČKA "POD RANOU"