Kopec Raná

Na chvíli se stavte a poseďte :-)
Pravidla fóra
Toto fórum má název "Kavárníčka" a rád bych aby komunikace odpovídala této atmosféře. Kávu si tady ale musíte uvařit vlastní :-).
Pokud se váš příspěvek nehodí do některého již založeného téma, založte nové, s názvem ze kterého je zřejmé o co jde.

Zatím je to nastaveno tak, že přispívat a využívat pokročilejších funkcí mohou jen registrovaní uživatelé. Podle počtu příspěvků jsou udělovány hodnosti a rozšiřována práva. Tato nastavení se budou ještě dolaďovat podle poznatků z provozu

Kopec Raná

Příspěvekod jezevec » pát 30. bře 2012 11:51:33

Před několika dny se uskutečnilo jednání zainteresovaných stran včetně LAA a nájemce Skleníku ohledně projednání provozu na kopci, vypracování smlouvy pro jeho správce a věcí s tím souvisejících.
Drákula jim to ale dost nečekaně zkrátil stanoviskem, že za kopec vybírat nechce, mimo jiné i proto, že vybírat poplatky jen od jedné skupiny návštěvníků kopce není fér a v minulosti se stejně vždycky vybrané peníze na kopec nevynaložily a veškeré práce se prováděly brigádnicky.
Tento argument zprvu všem vyrazil dech, nakonec ale s tím všechny strany stotožnily. Prozatím tak odpadlo složité dohadování např. se všemi majiteli dotčených pozemků na společné smlouvě.

.
Všichni se v průběhu jednání dohodli na tom, že současný stav, kdy kopec nemá správce nakonec vyhovuje všem, s tím že na základě zkušeností z letošního provozu se zváží zda je možné takto pokračovat i nadále. Od nás se čeká bezproblémové chování a že si svoje záležitosti pořešíme svépomocí. Drákula je brán jako určitý garant a má v úmyslu organizovat brigády, vypracovat a vyvěsit provozní řád, což je v zájmu nás všech.
Já osobně jsem tímto velmi mile překvapen a rozhodně budu tento stav podporovat.
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Kopec Raná

Příspěvekod blackrat » pát 30. bře 2012 17:38:03

Já se samozřejmě na brigády stejně jako loni hlásím. Příští tejden jdu s padákem na technickou a od půlky dubna se zas začnu starat o pravidelný přírůstek jezevcovo šedin ;)
Uživatelský avatar
blackrat
Stálý host
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 14. dub 2011 10:45:12

Re: Kopec Raná

Příspěvekod zátopek » sob 31. bře 2012 14:43:19

Líbí se mi Drákulův přístup.
Na Ranou se dostanu málokdy, o víkedech téměř nikdy (nemám rád moc padáčkářů pohromadě) a v čase brigády zřejmě vůbec.
Na to, že se Raná vůbec dá používat, že tam jsou aspoň nějaká pravidla a někdo, kdo mě z povzdálí kotroluje, ale rád při každé návštěvě přispěji nějakým příspěvkem.
Bude-li mít Drákula připravenou kasičku pro dobrovolné příspěvky na údržbu kopce (klidně na občerstvení pro brigádníky), třeba do ní někdo občas i něco hodí.
Uživatelský avatar
zátopek
Skrblík
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20. úno 2011 21:03:20

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Venca-CL » stř 04. dub 2012 10:15:15

Ahoj , mám takový podezdření že si někteří lidičky myslej že brigáda je spojena s tvrdou a nepříjemnou dřinou , ale tak tomu rozhodně není :) vtip je v tom že si každej dělá co chce nebo co umí a na co má nářadí , zásada je zústat vcelku a příliš nezkrvaven ;)
Nikde není řečeno že se všechno musí dělat masově , někdy stačí sebrat nějakej ten těžkej vobal vod tatranky pár vajglú ,kapesníkú...mám vypozorovaný že cesta je li čistá tak jakoby nepřitahuje další bordel .
:geek: Letos jsem už několikrát zaslechl od pilotú s vjetvičkou ve šňúrách "voni to tady posekaj a pak to tady nechají ležet" vymotal ji odhodil vedle sebe a "juchúú" :ugeek:
To že neni ofiko správce znamená že správci jsou fšichni ,ale je blbý že tolik práce pro každýho správce není tak si dovoluju navrhnout aby poviností byli zbaveni lidé s vyloženě rozvynutým odporem k práci, děti,matky s velmi malejma dětma,lidé nemocní a staří,... :lol: :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
Venca-CL
Stálý host
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 09. dub 2011 6:02:18

Re: Kopec Raná

Příspěvekod jezevec » stř 04. dub 2012 11:18:17

Venca-CL píše:...a staří,... :lol: :twisted: :lol:

Pod to bych se podepsal. :D
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Nav » stř 04. dub 2012 12:11:53

Naopak - děti nemůžou lítat, takže můžou stříhat keříky a sbírat papírky a větvičky :lol: :mrgreen: :lol:
Uživatelský avatar
Nav
Náhodný host
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. úno 2011 17:02:12

Re: Kopec Raná

Příspěvekod jezevec » stř 04. dub 2012 20:27:20

Tak jsem měl záchvat pracovitosti a rozmístil jsem zas nějaké fléry. Zatím jich je jen 6 pod JV svahem. To by se mi mohlo počítat jako brigáda ne ? :D
Od "včeliček z Gradientu už mám další stuhy tak budu ještě pokračovat na druhé straně. Pokud má někdo svou potřebu mít na nějakém určitém místě fléru tak to udělejte pořádně nebo mi řekněte. Vloni jeden náš kolega rozmístil mnoho flér tak, že je jen uvázal na větve keřů do kterých se okamžitě zamotaly. Kromě toho že je to k ničemu to ty keře zachránilo protože makači kteří čistili v zimě kopec je nechali být protože si mysleli že je potřebujeme. ;)
.
IMG_0013m.jpg
IMG_0013m.jpg (110.66 KiB) Zobrazeno 22478 krát
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Venca-CL » čtv 05. dub 2012 2:41:39

Ahoj Jezevče , no tak to je jasný že počítá vo tom není pochyb a mám takovej pocit že Tvé skušenosti jsou zárukou že fléry budou fungovat na těch správnejch místech 8-)
:oops: ještě bych chtěl podotknout že takzvaný " záchvat pracovitosti" :lol: múže přijít zásadně je-li neletovo-sychravo-dunivo , jen tak je to možný , protože jak někdo lítá a podmínky jsou přijatelné , tak to pak neni normální něco dělat a mnělo by to bejt pokutováno , né v případě že lékaři načas zakáží nebe :roll: to bych snad pochopil ,ale je to nebezpečné stejně koukáš kde co lítá bolí tě zakrkem...nic moc ;)
Uživatelský avatar
Venca-CL
Stálý host
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 09. dub 2011 6:02:18

Re: Kopec Raná

Příspěvekod jezevec » pon 04. čer 2012 11:09:52

V sobotu jsem zprovoznil i fléry na SZ, jen rukáv pod meziboulí musím ještě sehnat. ;)
.
flera_SZ.jpg
flera_SZ.jpg (157.41 KiB) Zobrazeno 22129 krát
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Laco » pon 04. čer 2012 12:47:51

Jardo, ja se taky pokouším sehnat rukáv. Snad se nám to podaří. :?: :!:
Uživatelský avatar
Laco
Stálý host
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02. úno 2011 11:51:37

Re: Kopec Raná

Příspěvekod jezevec » pon 04. čer 2012 14:45:27

Laco píše:Jardo, ja se taky pokouším sehnat rukáv. Snad se nám to podaří. :?: :!:

Klidně sháněj, já už mám jeden slíbený na středu ale mít něco v zásobě se vždycky hodí.
Drákula dal nový velký rukáv na kosu a teď jsem si všiml že ten starý utržený někdo přinesl. Ale je už dost chatrný, použiju rději "funglovku".
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Venca-CL » pon 04. čer 2012 18:57:46

Ahoj Jezevče, fakt dobrá práce ;) . V sobotu jsem zaslechl od jednoho z pilotú že uzřel hada dost možná zmijáka ,povídal že tak rychle nahoře ještě nebyl :| možná by nebylo od vjeci dát výstrahu k vjetší pozornosti hlavně proto že to byl " pjeknej velkej had " ,a každej se asi domákne co se stane až potká usmněvavou hadici :oops:
V pátek jsem čenžnul pytle Skleník-Vrchol protože z nich šel strach.Ten nahoře při šestce dělal jako že deset a nárazy nejmíň třináct. Takže Sluncem, vjetrem a ukrutnou zimou poznamenanej rukáv přináší potěšení z tak vzácných to chvilek, plných toužebných pohledú a tichých to přání nadále ve Skleníku , teda než to někdo :evil: nevydrží a ten vyšisovanej hadr nevyhodí . :cry: Ale takovej nikde nekoupíš :roll: za žádný prachy :D
Uživatelský avatar
Venca-CL
Stálý host
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 09. dub 2011 6:02:18

Re: Kopec Raná

Příspěvekod sundancer » pon 04. čer 2012 23:38:42

Ahoj, já mám doma rukáv. Přišel mi s křídlem. Chcete ho někam dát než mě shnije ve skříni?
Uživatelský avatar
sundancer
Stálý host
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte 01. bře 2011 12:49:40

Re: Kopec Raná

Příspěvekod Laco » úte 05. čer 2012 0:19:24

Dej ho Jezevcovi nebo mne. My si určitě poradime.
Uživatelský avatar
Laco
Stálý host
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 02. úno 2011 11:51:37

Re: Kopec Raná

Příspěvekod sundancer » úte 05. čer 2012 11:40:33

Ok, dovezu jak pojedu na kopec.
Uživatelský avatar
sundancer
Stálý host
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte 01. bře 2011 12:49:40

Další

Zpět na KAVÁRNIČKA "POD RANOU"

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron