Webkamerám "zvoní hrana"

Na chvíli se stavte a poseďte :-)
Pravidla fóra
Toto fórum má název "Kavárníčka" a rád bych aby komunikace odpovídala této atmosféře. Kávu si tady ale musíte uvařit vlastní :-).
Pokud se váš příspěvek nehodí do některého již založeného téma, založte nové, s názvem ze kterého je zřejmé o co jde.

Zatím je to nastaveno tak, že přispívat a využívat pokročilejších funkcí mohou jen registrovaní uživatelé. Podle počtu příspěvků jsou udělovány hodnosti a rozšiřována práva. Tato nastavení se budou ještě dolaďovat podle poznatků z provozu

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » pon 18. bře 2013 16:49:48

Raději jsem se podíval do výpisu administrace a moderátorů. Poslední smazání je tam v pátek 15. 3. Čili dnes se tu určitě nic nemazalo. Což se pochopitelně změní.
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » sob 01. čer 2013 13:22:56

Ahoj, jak jste si někteří asi všimli, s kamerami to trochu "drhne". Vypadla totiš wifina na skleníku a bude to zřejmě delší.
Naštěstí moje kamery původně vznikly s ohledm na nutnost využití mobilního internetu a tak se teď na tento přenos dat prozatím vracím. Navíc dnešní 3G sítě jsou někde ůplně jinde, jak rychlostí, tak finančně.
Přesto pomoc uvítám, takže pokud je někdo ochotný přispět, může se podílet přispěním na kredit datové SIMky výhradně použité pro webkamery jezvcovin. Těm kteří tak učiní, děkuji.

.
604 531 995

(T-Mobile)
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jsdrakula » sob 01. čer 2013 20:28:43

jezevec píše:Ahoj, jak jste si někteří asi všimli, s kamerami to trochu "drhne". Vypadla totiš wifina na skleníku a bude to zřejmě delší.
Naštěstí moje kamery původně vznikly s ohledm na nutnost využití mobilního internetu a tak se teď na tento přenos dat prozatím vracím. Navíc dnešní 3G sítě jsou někde ůplně jinde, jak rychlostí, tak finančně.
Přesto pomoc uvítám, takže pokud je někdo ochotný přispět, může se podílet přispěním na kredit datové SIMky výhradně použité pro webkamery jezvcovin. Těm kteří tak učiní, děkuji.

.
604 531 995

(T-Mobile)



Jedná se pouze o technický problém , který bude v úterý vyřešen. Internet bude nadále pro všechny zdarma. Kuba reich
Uživatelský avatar
jsdrakula
 

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod Zrzka » sob 01. čer 2013 21:44:31

Přesto posílám. Díky za dosavadní práci. :D
Uživatelský avatar
Zrzka
Skrblík
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 09. bře 2013 16:16:54

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » sob 01. čer 2013 22:32:22

Zrzka píše:Přesto posílám. Díky za dosavadní práci. :D

Díky moc, několik příspěvků už dorazilo. Jen jsem si neuvědomil, že minimální částka kterou lze "dobíjet" je 200,- Kč. To je hodně a asi málokdo to bude akceptovat.
S ohledem na dotazy info na http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/vo ... -si-kredit
T-Mobile 604 531 995
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod Nemo » pon 03. čer 2013 19:47:44

Zrzka píše:Přesto posílám. Díky za dosavadní práci. :D

Taky tak. Nikdy jsi nic nechtěl a tak se můžu konečně trochu odvděčit. Vydrž.
Uživatelský avatar
Nemo
Skrblík
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. kvě 2013 10:09:31

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod hcb » pát 07. čer 2013 19:30:22

Na dobrou věc rád přispěju :mrgreen:
Snad už zase brzy poběží net ve skleníku a všechno bude OK
HonzaK
hcb
Skrblík
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29. dub 2013 16:31:28
Bydliště: Domažlicko

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » pon 10. čer 2013 15:33:40

Wifina před chvílí naskočila, doufejme že to tak zůstane. Děkuji všem, kteří mi pomohli financovat náhradní provoz přes GSM síť, moc mi to pomohlo. nadále již snad nebude této pomoci třeba. Zůstatek zůstává jako rezerva pro překlenutí případného dalšího výpadku.
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod Venca-CL » úte 11. čer 2013 8:36:45

Ahoj Jezevče docela rád bych přispěl na kameru sledující severozápadní stranu kopce ,možná by se našlo víc lidiček co by pohled z letiště nebo ještě lépe vod vodárny přivítalo a s radostí by se podíleli na nákladech , neb to má smysl , tedy jestli to je technicky možné jinak je to :P nesmysl .
Jestli se ti ten nápad zamlouvá a také toužíš občas juknout na odvrácenej svah , tak prosím Tě napiš kolik by to asi stálo penízkú , vyhlásí se sbírka , a když se nás hromada podělí tak to bude nejen pár šprdlíkú ale hlavně ;) radost ze života ...
Uživatelský avatar
Venca-CL
Stálý host
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 09. dub 2011 6:02:18

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod Jarda_CC » úte 11. čer 2013 10:14:59

Ahoj lidi,

kamera na opačné straně kopce je téma, které žije prakticky od časů řešení meteosondy na Rané jako celku. Ceny v té době ale svépomocné řešení praktickly vylučovaly. Nyní se ceny pohybují na vcelku únosné mezi (teda dokud EU nazavede 50% clo na panely made in China).

Nejsem odborník, ale spíš bastlil, nicméně první nástřel je následující:
komplet panelu, regulátoru a baterie se dá pořídit ca za 2.500,- Kč (svépomocná výroba by mohla být o něco levnější). Je potřeba ale vypočítat výkon a napětí dle potřeb kamery.
například: http://www.gme.cz/solarni-sety/sada-solarniho-osvetleni-tps-205-12-15w-p522-050/

Pak je tady samotná kamera. Jablotron nabízí několik GSM kamer s poměrně nízkým odběrem kolem 6.500,- Kč. Je ale otázkou, nakolik je potřeba mít v používané kamře, s ohledem na účel sestavy, všechna bezpečnostní čidla. Možná, že by Jablotron - jakožto vcelku akční firma, dokázal dodat ořezanou verzi kamery, která by byla levnější. Toto jsem ochoten v Jablonci zjistit.
http://www.jablotron.com/cz/katalog-produktu/alarmy/kamery/kamery/eye-02-3g.aspx
test zde: http://technet.idnes.cz/test-mala-ceska-gsm-kamera-vam-pohlida-dum-chatu-ci-garaz-pjk-/tec_foto.aspx?c=A101115_123032_tec_foto_vok

Celkově by se komplet možná podařilo sehnat za 5-10 tisíc. Další náklady jsou na provoz GSM SIM karty - vodafon nabízí speciální tarif za ca 300,- Kč měsíčně. Další nabídky jsem moc nezkoumal.

Zásadní otázkou ale je, jak to udělat, aby v zemích českých kamera zůstala provozuschopná a na svém místě déle, než několik hodin. Jediným řešenám by byl stožár pod napětím ca 400V, který by každého nenechavce praštil. To by lae dost zvedlo náklady na solární sestavu... :-) Nabízí se tedy možnost umístění na stožár u parkoviště a modlitby za zachování systému, umístění na budově na letišti (tady by mohl odpadnout problém s dodávkou energie (otázkou je ale kvalita obrazu a tedy faktický přínos pro obec padáčkářskou) nebo umístění na budově vodáren (zde je značná hrozba úředního šimla s povolením k instalaci spojená).

Tož tolik z mé strany. Víc hlav víc ví...
Uživatelský avatar
Jarda_CC
Skrblík
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. kvě 2013 12:47:18

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » stř 12. čer 2013 7:57:29

Venca-CL píše:Ahoj Jezevče docela rád bych přispěl na kameru sledující severozápadní stranu kopce ,možná by se našlo víc lidiček co by pohled z letiště nebo ještě lépe vod vodárny přivítalo a s radostí by se podíleli na nákladech , neb to má smysl , tedy jestli to je technicky možné jinak je to :P nesmysl .
Jestli se ti ten nápad zamlouvá a také toužíš občas juknout na odvrácenej svah , tak prosím Tě napiš kolik by to asi stálo penízkú , vyhlásí se sbírka , a když se nás hromada podělí tak to bude nejen pár šprdlíkú ale hlavně ;) radost ze života ...

Ahoj Václave, kameru pro západní stranu mám v šuplíku asi tři roky. důvodů proč nedošlo zatím k instalaci je několik a v poslední době i přibyly další. Včetně klacků pod nohy od lidí pro které to dělám.
Aby běhaly alespoň stávající kamery, je třeba rozvrtanou wifinu neustále restartovat aby chvíli šla. Včera pětkrát. Bude fajn až bude "problém v úterý vyřešen". Jen bohužel nevím, které úterý to konkrétně bude...
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod svpg » stř 19. čer 2013 11:21:41

Tak jsem to přečetla a pořád nechápu, jde ta wifi nebo ne, chceš přispět na provoz nebo zavést do karavanu nezávislou wifi, nějak mi z těch příspěvků není jasné, v čem je zakopaný pes :geek: Linda
Uživatelský avatar
svpg
Skrblík
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 28. bře 2013 22:33:14

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » stř 19. čer 2013 12:30:52

svpg píše:Tak jsem to přečetla a pořád nechápu, jde ta wifi nebo ne, chceš přispět na provoz nebo zavést do karavanu nezávislou wifi, nějak mi z těch příspěvků není jasné, v čem je zakopaný pes :geek: Linda

Zakopaný pes je ve wifi na skleníku. Někdy se musí restartovat i sedumkrát denně. Při tak "kvalitním" spojení se to provozovat nedá. Nejdřív to asi nebyl úmysl, jen hloupost. Ale teď už to úmyslné je. A co chci já? Už nic. Žebrání se mi docela příčí a neumím to a ty kamery osobně taky nepotřebuju. Mám okna.
Sice momentálně zkoumám možnosti vlastní wifiny, jsou to ale další zbytečné náklady.
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod viki » čtv 20. čer 2013 12:17:57

Ahoj, pokud se mi dobře doneslo tak snad dneska nebo v nejbližší době by měl dorazit nový router do skleníku. Tak to snad brzo poběží..
Uživatelský avatar
viki
Skrblík
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 15. srp 2012 15:55:57

Re: Webkamerám "zvoní hrana"

Příspěvekod jezevec » pon 24. čer 2013 11:38:40

Ahoj, zdá se že připojení na net je už zase stabilní a tak jsem mohl kamery opět pustit. Přesto že příčina výpadku není u mne, tak mne to mrzí a uživatelům kteří tuto službu nemohli využívat se omlouvám.
P.S.: bohužel "normální počasí" musí zapnout někdo jiný...
Uživatelský avatar
jezevec
Administrátor
 
Příspěvky: 638
Registrován: pon 03. led 2011 14:42:41

PředchozíDalší

Zpět na KAVÁRNIČKA "POD RANOU"

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron